Duyurular

20.11.2014

Kıymetli Dostlarım,

Hepinizin bildiği üzere Ankara iline çok keyifli bir yolculuk yaptım. Planlarıma göre birkaç gün daha Ankara’da kalacaktım. Ancak benim üzerimde emeği olan dostlarımdan kadim dostum, İsmail TOPÇUOĞLU’nun vefatı üzerine aynı gece geri dönmek zorunda kaldım.

Eski dostuma karşı görevimi yerine getirerek tabutuna el verip, mezarına toprak attım ve de dualarımla ruhunu onurlandırmaya çalıştım. Sizlerin de bu konu ile ilgili yazmış olduğunuz iletilerinizi okudum. YÜCE ALLAH sizden razı olsun.

Kıymetli dostlarım, önümüzdeki günlerde tekrardan Ankara’ya giderek yarım kalan programımı tamamlamak istiyorum. MİSİAD genel başkanı Feridun ÖNCEL Başkan ve yönetimi başta olmak üzere diğer dostlarımızı da ziyaret edeceğim.

Cennetmekân Muhsin Başkanın kabrine duaya geleceğimi duyup, iştirak eden on binlerce arkadaşımın hepsine tek tek teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim. “ Gönüllerde Birlik Vakfı “ Başkanı Mahir Damatlar ve diğer Yusufiye’li yani cezaevi yatmış dostların ev sahipliğine, güler yüzlülüklerine minnettar olduğumu özellikle belirtmek isterim. Çok kutsal çalışmalar yaptıklarına şahit oldum. Bu eski abileri, Ülkü devlerini tekrardan saygıyla selamlıyorum.

Duaya katılmış olan on binlerce arkadaşın tamamı şahsımın daveti üzerine gelen kişilerdir. Bu dua etkinliğinde herhangi bir partiden en ufak bir katkı bile görmedik. Yani tam benim istediğim gibi oldu. Ben ve dostlarımın arasında hiçbir yapı olmadan çıkar olmadan yaptığımız buluşmalar çok keyifliydi belki de bu yüzden hiç kimse sadece bir yere dua etmeye gideceğim dediğim zaman on binlerce arkadaşın gelmesini anlayamıyorlar. Orada yaşadığımız olaylara da önümüzdeki günlerde mutlaka değineceğim.

Kıymetli dostlarım, 28 Kasım saat 14.00’da Kahramanmaraş havaalanına ineceğim. Oradan da Pazarcık ilçesi mezarlığına geçerek Cennetmekân Adil Baba’nın (ÖZDOĞAN) kabrine ziyarete giderek ölüm yıldönümünde dua etkinliği düzenleyeceğiz. Beni seven, gelmek isteyen tüm dostlarım davetlidir. Adil Baba, emekli bir hâkim olan aynı zamanda da avukatlık yapan bir büyüğümüzdü. Bu dünyadaki en onurlu, en şerefli, en vefalı insanlardan bir tanesiydi. Beni tanımış olduğu 20 sene boyunca diyar diyar tüm cezaevlerinde beni takip etti. 85 yaşındayken, gözü ameliyatlı olduğu için cezaevine giremeyeceğini bildiği halde Silivri cezaevine gelip, kendisi arabada bekler, oğlu olan benim kadim dostum Turgay abiyi yanıma yollayarak ”Göz okuyucu cihaza gözümü okutamasam da Koca Reis bilsin, ben kapıdayım.” diye haber yollardı. Kendisini yanında görev yapmış olan hâkimlere savcılara hatta yoldan geçen insanlara bile “Ben yılların hakimiyim, Koca Reis’e haksızlık yapıyorsunuz zulüm yapıyorsunuz.” derdi. Ölmeden önce Koca Reis’e yapılanları bütün insanlara anlatamadım ya onun için kendime kızıyorum diye serzenişte bulunurmuş.

Bazıları benim devamlı mezarlık ziyareti yapmamı ti’ ye alarak, sosyal medyada makara yapıyorlarmış. 85 yaşındayken hiçbir çıkarı olmadığı halde torunu yaşında ki bir adama bu vefayı göstererek, 20 sene boyunca takip eden Adil Baba’nın mezarına gitmeyeceksem (veya diğer dostlara) ben adamım diye aynaya nasıl bakarım ve de şerefli bir adamım diye nasıl yaşarım?

Kıymetli dostlarım, 29 Kasım saat 14.00’da da Kıbrıs havaalanına ineceğim. Oradan da saat 15.30 gibi Şeyh Nazım Kıbrisi Hazretlerinin türbesini ziyaret edeceğim. Bu ALLAH dostu cezaevinde yatarken, benim için dua etti. Hediyeler yolladı ve şahsımla ilgili ziyarete gelen dostlarıma hak ettiğimden çok daha güzel şeyler söyledi. Bizi seven tüm dostlarımızla beraber Hazretin kabrini ziyaret edip, okuyacağımız dualarla inşallah ruhunu onurlandıracağız. Gelmek isteyen bütün dostlarım davetlidir.

Kıymetli dostlarım, Ahıska Türklerinin 14 Kasım’da ki sürgününü anıyor, bu sürgünü yapan, Sovyet Rus rejimini de nefretle kınıyorum. Ahıska Türkleri, Tük boylarının içerisinde en büyük zulme uğramış, dünyanın farklı coğrafyalarına dağıldıkları halde inat ederek, Türklüklerini unutmamış çok ama çok asil bir Türk boyudur. Bizim gibi yerleşik düzeni olan tüm dünya Türklerinin, Ahıska Türklerine karşı manen borcu vardır. Halen daha anayurtlarına dönmelerinin sağlanamamış olması bence hepimizin ihmalkârlığı ve mahcubiyetidir.

Yüce Allah’a emanet olun.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
ÜMİT TUNÇELLİ Gönderi no: 173265  /
ÜMİT TUNÇELLİ
DEĞERLİ BÜYÜĞÜM SEDAT AĞABEYİM ELLERİN'DEN SAYGI VE HÜRMETLE ÖPERİM! YÜCE RABBİM SİZİ VE AİLENİZİ TÜM SEVDİKLERİNİZİ! VE SEVENLERİNİZİ. HERTÜRLÜ ŞER'DEN VE HUSUMETTEN KORUSUN! HER ZAMAN YÜCE HAK YAR VE YARDIMCI'NIZ. OLSUN! İZMİR'DEN YÜREKLER DOLUSU SELAMLAR! BİR UMUTTUR YAŞAMAK!
mustafaakbas@hotmail.nl Gönderi no: 172947  /
Herzaman dua ediyoruz canim reisim. Hasret zor olsada, gonullerin bir oldugunu bilmek, tek teselli miz. Kurban olurum sana reisim.
mustafaakbas@hotmail.nl Gönderi no: 172946  /
Yuce ALLAH yar ve yardimciniz olsun canim reisim.Selam ve Saygilarimla.
emrahtabak@galatasaray.li Gönderi no: 155525  /
Selamün Aleyküm Maraşa geleceğinizi duydum çok sevindim umarım sizi görme konuşma fırsatım olur saygılar Reis....
1986_gladio@hotmail.com.tr Gönderi no: 155428  /
slm abim nasılsın baklaım ankara ziyaretine geldiğinizde bnde yanıza geldim ve ertesi gun işimden olsummm Oğuzhan Karaca abim bilio soylemişdim ama bi yardımçı olurmusunuz evliyim bir cocuğum var sıkıntıdayımmm
tokat60samsun55@gmail.com Gönderi no: 155297  /
Kitabinizi samsunda veya hangi kitapcilarda bulabilirim yardimci olursaniz sevinirim
tantikap@mynet.com Gönderi no: 155283  /
reis şevkat çetin ve saz ekibi Ankara çıkarmanı çok kıskanmış olacak ki kısa öz isim vermeden eleştirmiş seni suçlamışlar bi kaç yerde haber yapılmış bu gün MHP den Sedat Pekere sert cevap şeklinde başlıklarla.Ayrıca Ankara gezin gerçekten çok kısa oldu tekrar acil bekliyoruz MİSİAD ziyaretine bir kaç ziyaret yada açılış eklenmeli
Hasan Çakır Gönderi no: 155281  /
Hasan Çakır
kurban olayım reis öl de öleyim allah için bi el uzat bize
ramazan satıcı Gönderi no: 155277  /
ramazan satıcı
Selamun Aleyküm GÜLÜŞÜNE kurban olduğum CAN REİSİM yüce ALLAH senden razı olsun yüce ALLAH ADİL babaya ve seni seven ahirete göçmüş tüm değerli büyüklerimin mekanlarını cennet etsin inşallah ruhları şad olsun yüce ALLAH seni başımızdan eksik etmesin değerli ellerinden hürmetle öperim yüce ALLAH'a emanet ol ''BİR UMUTTUR YAŞAMAK'' DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM
yavuz aydın Gönderi no: 155275  /
yavuz aydın
Değerli paylaşımların için teşekkürler abi. Allah razı olsun...
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız