Duyurular

10.10.2014

CUMANIZ MÜBAREKLİ OLSUN

Bu özel günün var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini ayrıca da dünyada ki tüm mazlumlara, mağdurlara, güçsüzlere tüm güzellikleri getirmesini Yüce ALLAH’tan diliyorum.

Kıymetli Dostlarım;

Bugünkü paylaşımımda, son günlerde iyice alevlenen ülkemizdeki ve Ortadoğu’daki gelişmelere değinmek istiyorum.

Bir iki gün önce gazetelerde bir haber okumuştum. Arabasının eski olmasına, çalışmamasına kızan bir adamın arabasını benzin dökerek yakmak isterken, sinirden kontrolsüz şekilde davrandığı için benzini yanlışlıkla kendi üstüne de döküp kendisinin de ölümüne sebep olduğunu yazıyordu.

Son birkaç gündür ülkemizde yaşanan karışıklıklarda, biraz daha sakin olmamız gerektiğine inanıyorum. Yaşadığım aksiyonel hayat bana, eğer insan bir sorununu şiddetle çözmek istiyorsa, bunu 3-5 gün sonra da yapabileceğini öğretti. Önce bu yaşananlardan kim kâr elde ediyor diye düşünmeliyiz. Ortadoğu’da Türkler, Araplar, Kürtler, Acemler ve Yahudiler yaşıyor. Bu kaostan, bu şiddet olaylarından ne Türkler, ne Kürtler, ne Araplar bir kâr elde edemiyorlar. Üstüne üstlük hem canlarını hem mallarını kaybediyorlar.

Ancak Yahudiler ve İran Acemleri hiçbir zarar etmiyorlar. Şiddet onlara bulaşmıyor, ekonomileri zarar görmüyor. Türk toplumunda birileri Kürtlere karşı aşırı düşmanlık oluşturmaya çalışırken; Kürt toplumunda da başka birileri Türklere karşı aynı şekilde aşırı düşmanlık oluşturmaya çalışıyor.(Bunları yapanlar ya hainliklerinden ya da gafilliklerinden yapmaktalar)

Kıymetli dostlarım, bu coğrafyada ayakta kalmak ve güçlü olmak istiyorsak; Türkler, Araplar ve Kürtler beraber hareket etmek zorundayız. Birbirimizi sevsek de sevmesek de (Bence seviyoruz) dünyanın en tehlikeli iki toplumuna karşı yani İran Acemlerine ve İsrail Siyonistlerine karşı birlik olmalıyız.(İsrail Siyonizm’i derken ona her zaman destek çıkan Amerika ve birçok batı ülkesini de saymak durumundayız)

Ülkücü camianın resmi organı olarak bilinen Ortadoğu gazetesinin ismini Cennet Mekân BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞ koymuştur. Neredeyse 40 sene öncesinden atayurdu olan Orta Asya’dan bile önce bu coğrafyaya dikkatimizi çekmek istemiştir. Şu an ki MHP’nin üst yönetimi,(Şefkat Çetin ve arkadaşları) Başbuğ’un bu tavsiyesini de, öngörüsünü de anlamayarak, hükümetin aktif Ortadoğu dış politikasına en büyük muhalefeti sergilemişlerdir. Oysaki milletimizin menfaati, Ortadoğu dengelerine yön verebilmesinde yatmaktadır.

Kıymetli dostlarım, bugünlerde yaşadığımız ve önümüzdeki günlerde yaşayacağımız sıkıntıların inancınızı yok edip, moralinizi bozmasına asla izin vermeyin. Çünkü atalarımız “ Zaferin büyüklüğünün mücadelenin zorluğuyla ölçüldüğünü söylerler.” Bu coğrafya bizim vatanımız ancak tüm dünyanın da bu coğrafya ile ilgili planları olduğunu bilmekteyiz. Bu günlerde yaşadığımız kargaşalarla, gerilimlerle, kaoslarla yaşamaya alışmalıyız. Bu oyunu kazanabilmek için ruhen çok güçlü olmalıyız. Yani kontrolümüzü kaybedip, arabasını yakmaya çalışırken kendini yakan adam gibi olmamalıyız.

Ortadoğu’da ki ülkelerle dostluklar toplu taşıma araçlarında yolculuk yapmak gibidir. Yanımıza kimin oturacağını, ya da ne kadar süreyle yanımızda olacağını asla tahmin edemeyiz. Ortadoğu’da, Kafkas’larda, Asya’da aşmamız gereken yüce dağlar, yalçın kayalıklar varken, bizler İran Acemlerinin ve İsrail Siyonistlerinin oyununa gelerek, çakıl taşına takılıp uğraşıp duruyoruz. (Yani güneydoğu sorununa )

Kıymetli dostlarım; tekrar söylemek zorundayım; Birbirimizi sevsek de sevmesek de ( bence seviyoruz) Türkler, Araplar, Kürtler olarak, Ortadoğu’da beraber hareket etmek zorundayız.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
yasin gün Gönderi no: 154175  /
yasin gün
reis yorumların kadar siyasette de olman gerekmez mi toplumların ve fikirlerin liderlere de ihtiyacı var ve bu zaman da ne kadar lider kıtlığı çektiğimiz orta da
serhat urhanoğlu Gönderi no: 153609  /
serhat urhanoğlu
Hayırlı Cumalar reis İZMİRE ne zaman gelceğini nerde olcagını söylersen cok seviniriz seni görmek isteyip görüş ve muhabetbetini duymak isteyen cok insan var sevgilerle ALLAHA EMANET OL REİS...
aslaner818@gmail.com Gönderi no: 153603  /
yüreğine sağlık abi, bu zor günlerde aklı selim insanların yol göstermesi lazım. Selam ve hürmet ile.
vedat_ilcel@hotmail.com Gönderi no: 153602  /
reis sizi tanımak tanışmak istiyorum.... mevlam yar ve yardımız olsun
Ismet Karabicak Gönderi no: 153600  /
Ismet Karabicak
Aziz Reisim , Ben 1977- 1Mayis Taksim olaylarinda orada görevli Polis memuru idim. 36 kisi panik sonucu ezilerek ölmüstü. Orada bügünki gibi yine Siyonist provakatörler vardi; Yillardir Türkiyede bir ic harbin cikmasi icin ugrasildigini Türk Milleti biliyor. Ancak bazi genc kürt kardeslerimiz eline tas yada molotof alabiliyor. Bizlere düsen sabretmektir. Sabirdanda anlamazlarsa, bu Yüce Millet herkesin anlayacagi dilden konusmasinida bilir evvelallah.. Yazilarini bizlerden eksik etme.Cünkü buna ihtiyacimiz var, bilhassa bu günlerde cok yararli olacagina inaniyorum. Allaha emanet ol. sevgiler ve saygilar...
Davut ÇAKIR Gönderi no: 153585  /
Davut ÇAKIR
Hayırlı Cumalar Abiciğim. Sen bizi unuttun ama biz seni unutmadık. Samsundan Sevgiler. Alaha Emanet Ol.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız