Duyurular

09.10.2014

Kıymetli Dostlarım;

Muhalefet partilerinin oylarını yükseltebilmeleri için bu kadar uygun bir zemin varken, bunu hangi sebeple başaramadıklarını, belki de başarmak istemediklerini (bunu artık ciddi ciddi düşünmeye başladım) düşünürken, bir anda o kadar çok sebepler silsilesiyle karşılaşıyorum ki kendi kendime artık bunları bir daha düşünmeyeceğim.(Sinirlenmeyeceğim diyorum)

Ancak kendime verdiğim bu sözü maalesef ki tutamıyorum. Bunları devamlı düşünüyor, düşündükçe de sinirleniyorum.

MHP üst yönetiminde ki şahıslar, (Şefkat Çetin ve saz heyeti) seçimleri neden kaybettikleri sorusuna cevaben; basın organlarının kendilerine yeterince yer ayırmamalarını ve daha önceki paylaşımlarımda da belirttiğim gibi ben ve benim gibi birkaç arkadaşın, MİT’in organizasyonu ile partide karışıklık çıkarttığımızı gerekçe olarak gösteriyorlar.

MİT’in organizasyonu diye söylenen komiklikle ilgili daha önce zaten açıklama yapmıştım. Bu yüzden paylaşımımda bu konuya değinmeyeceğim. Bazen bu arkadaşların (MHP üst yönetiminin), seçim yenilgisi ile ilgili mazeretlerini dinledikçe onların adına da üzülmüyor değilim.

Dünyadaki çevreci partiler bile seçim kazanıp iktidara geldiklerinde, belgesel programlar yayınlayan TV kanallarını, gazeteleri, dergileri desteklerler( Ülkedeki fonlardan geri dönüşümsüz kredi vermek gibi) ya da başka bir ülkede ihtilal olup, diktatör yönetimi ele geçirirse devletin resmi kanallarını yayında tutup, diğer bütün kanalları kapatarak, kendisine ait basın organlarını destekler ve güçlendirir. Demokrasilerde ise bir parti seçimi kazanıp, iktidara gelirse kendisine yakın olan basın organlarını, el altından destekleyerek, güçlü olmalarını sağlar.

MHP’nin üst yönetiminin, seçim mağlubiyetinin sebeplerini anlatırken, söylemiş olduğu bu gerekçe, aslında kendi yeteneksizliklerini kabul etmelerinden başka bir şey değildir. 57. Hükümet döneminde iktidar olacaksınız, iktidarda olduğunuz 3,5 sene içerisinde ise ülkede yaşayan herkes tarafından ismi bilinen bir televizyon, bir gazete, bir radyo kuramayacaksınız, sonrada AK Partililerin yandaş medyaları var diye çıkıp hikâye anlatacaksınız.

Cezaevinden çıkan ülkücülerden hiçbir tanesinin 57. Hükümet döneminde (yani sizin döneminizde) büyük bir işadamı olmasını sağladınız mı? Cevabını ben vereyim; sağlamadınız. Eğer ki sağlamış olsaydınız, bugün herkesin ismini bildiği televizyon kanalınızda, gazetenizde, radyonuzda, derginizde olurdu. O zaman ki bir televizyon kanalının haklarının, Mehmet Emin Karamehmet’e nasıl verildiği o dönem partide yetkili kişiler tarafından kamuoyuna anlatılırsa aslında ne kadar güzel olur. Bu televizyon kanalı işinden gelen paranın acaba Şefkat Çetin’in Macaristan’da olduğu söylenen fabrikalarında katkısı var mıdır? (Bunlar nasıl olsa bir gün ortaya çıkacak şeylerdir.)

Cezaevinde yatan ülkücülerin, tahliye olmasını sağlayacak yasayı imzalamazsınız, vefat eden ülkücülerin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmazsınız. Cezaevinde yatmış binlerce ülkücünün iş adamı olmasına iktidarda olduğunuz dönemde imkân sağlamazsınız. Kısacası ülkücünün ne ölüsüne, ne dirisine ne de mahkûmuna sahip çıkmazsınız. Allah aşkına siz o koltuklarda ne iş yapar, ne işe yararsınız?Bana bu gerçekleri söylediğim için AK Partinin adamı diyerek belki kendinizi kandırabilirsiniz ancak geçmişte yaşanan bu gerçekleri değiştiremezsiniz.

MHP üst yönetimi, AK Parti iktidarını ülkeyi PKK’ya teslim etmekle suçluyor. Ancak buna kimse inanmıyor. Bu yüzden dolayı da kimse MHP’ye oy vermiyor. 57. MHP hükümeti döneminde, MHP’li tüm bakanlıklarda verilen büyük ihalelerin çoğu PKK’ya para yardımı yaptığı herkesce bilinen firmalara verilmiştir. Bu benim kuru bir iddiam değil, o dönem ki istihbaratın raporlarında da yer alan bir gerçektir. Şimdi siz zannediyorsunuz ki insanlar bu olayları bilmiyor. Sadece partinin içindekiler yani sizler bunları biliyorsunuz. Ancak maalesef ki durum öyle değil bu gerçekler bütün herkes tarafından biliniyor.

57. hükümet döneminde partinin ikinci adamı, Şefkat Çetindi. (aslında tek belirleyicisi demek daha doğru olur) Şu anda da partinin en güçlü adamı yine aynı kişi. Bu kişilerin oluşturduğu MHP üst yönetimi partinin başında olduğu sürece Türk Milleti, bu söylenenlerin hiçbirine inanmıyor. Öyle ya, senin iktidarda olduğun dönemde, senin bakanlıklarında ki en büyük ihaleler, PKK’ya para veren ailelere, şirketlere verildiyse sen istediğin kadar anlat; AK Parti, ülkeyi PKK’lılara teslim etti diye.

Bunlara bir tek siz kendiniz inanıyorsunuz. Ancak, seçimi kazanabilmeniz için halkın inanmasını sağlamanız lazım. Bu kadro (Şefkat Çetin ve çetesi), partinin başında olduğu sürece, halkın yukarda anlattığım sebeplerden dolayı söylenenlerin hiçbirine inanmadığı ortadadır. Çünkü seçimler her şeyin en doğru göstergesidir. Bir düşünürün söylediği gibi; “Zafer bir bedel öderseniz gelir”. Kendimize sormamız gereken soru şudur; ne kadar ödemeye hazırım. Hem ruhunu hem bedenini YÜCE ALLAH’a vakfetmiş, yani bedel olarak hem ruhunu hem bedenini ortaya koymuş, değerli dava adamlarına yer açın. Hakkınız olmadan işgal ettiğiniz koltukları bırakıp gidin. Belki o zaman ülkücü hareketin tarihinde hain olarak değil de gafil olarak yer alırsınız. Bence şunu da asla unutmayın; “Acılarla, gözyaşlarıyla ödenmiş bedeller, tuzlu suyla geri verilemezler.” Bu dava için bedel ödemiş herkese borcunuz var. Bu dünyada olmasa da hak dünyada bu insanlar sizden haklarını mutlaka alacaklar.

Yarın gene bir iki yazarınıza, benim karanlık bir adam olduğumu yazdırıp, mutlu olursunuz. Ancak bu yaptığınız bile tarihi kökleri olan bu partiyi, el birliği ile yok ettiğiniz gerçeğini asla değiştirmeyecektir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Ismet Karabicak Gönderi no: 153552  /
Ismet Karabicak
Aziz Reisim, Almanya ya özellikle Berlin e gelmeniz söz konusu olabilirmi. Elinizde hep beyaz tesbih görüyorum. Cok güzel yakisiyor. Berlinden Selam ve Saygilar...
Harun Şahin Gönderi no: 153551  /
Harun Şahin
Yazını Okudum Abim sana Hak Veriyorum Ben Akparti Kurulduğundan Buna Yana oyumu Akpartiye veririm akparti her seçimde kan değişikliğine gidiyor üç dönem kuralı sadece akpartide var mhp den yok bende isterim mhp iktidar olmasını ama bazı konuştukları pek samimi gelmiyor biliyorum sen en kral bir Mhp lisin saygı değer Abicim Bu Ülke Sence de Akparti Sayesinde Değişmedimi Saygı Değer Sedat PEKER ABİCİM Bir Umuttur Yaşamak Diyorsun Bu Kelime Çok Şeyi Anlatır Seni Seven Akparti Kardeşin Harun Şahin Senin Yolunda Ölmek Bile Heycan Verir İnsana
GÜNGÖR TURAN Gönderi no: 153547  /
GÜNGÖR TURAN
CAN REİSİM...CANINI SIKANIN CANINI ALIRIZ...SIKINTI OLANIN SIKINTISI OLURUZ..IKI DUDAĞININ ARASIN DA..ELLERIN DEN ÖPERIM...
Serhan DEMİRTAŞ Gönderi no: 153543  /
Serhan DEMİRTAŞ
MHP nin tabanı ülkü ocaklarıdır. Türklük şuurunun aşılandığı, islam sentezinin işlendiği ocakların sayısı neden giderek azalıyor ? Bundan 10 sene kadar önce, her semtte ocaklar bulunuyorken ve hepsi faal iken şimdi illerin içinde bile sayıları bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar az kaldılar. Bu da mı akp hükümetinin işidir ? MHP üst yönetimine soruyorum niye ?
semih yıldırım Gönderi no: 153539  /
semih yıldırım
Sedat Abim, Daha öncede yazdım burdan, Beykozdaki evinde geldim ama malesef seninin ile görüşme fırsatını bir türlü yakalayamadım. Abim Allah rızası için bir dönüş yap bana gerçekten ihtiyacaım var abi. Ben askere gitmek istiyorum. ama gidemiyorum abi. Ne olur bir el ver bana.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız