Duyurular

KUDÜS- TAHRAN- İSTANBUL

Kıymetli dostlarım,

Filistin’de 55 şehidimizin ve binlerce yaralımız olduğu için ülkemizde 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Bu kararın alınmasında emeği geçen tüm yetkililere biraz sonra anlatacağım sebeplerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Cennetmekan Necmettin Erbakan Hoca 1990’lı yıllarda başbakanlık koltuğuna oturduğu zaman o zamanki egemen güçlerin kendisine dayattıkları dış politikanın aksine nüfusu 50 milyonun üzerinde olan 8 Müslüman ülkeyi (Türkiye, İran, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Malezya, Mısır, Nijerya) yan yana getirerek D8 Ekonomi ve Politik Platformunu kurmak için gayret etti.

Bu fikri ilk paylaştığı liderlerden olan Pakistan lideri Benazir Butto’dan beklemediği bir desteği görmüştür. Benazir Butto bu ülkelerin liderlerinin bazılarıyla yakın dostluğu olduğunu onları da ikna etmek için görüşmeler yapacağının sözünü vermişti kendisine.

Erbakan Hocayı 28 Şubat darbesi süreciyle başbakanlıktan indiren daha sonra da komik suçlamalarla rüşvetten cezaevine attıran güçle D8’e en çok desten veren liderlerden Benazir butto’yu önce al aşağı eden sonra da kendi kurdurdukları terör örgütlerine öldürten güç aynı güçtür.

Erbakan Hoca’nın Benazir Butto’ya açtığı ve kendisinden çok fazla destek gördüğü D8 Ekonomik Platformunun ilk yapacakları şeylerden biri kendi aralarındaki ticaretleri dolar üzerinden değil de altın üzerinden yapmaları olacaktı. Şuanki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek ticaret hacmimiz olan ülkelere alışverişlerimizi dolar ile yapmayalım fikrini çokca seslendirmesinden sonra ülkemize yapılan ekonomik saldırıların hepimiz farkındayız değil mi? Bunu yapan güç de inanınki yukarıda anlattıklarımı yapan aynı güçtür.

Gezi olaylarında başaramadıklarını 17-25 Aralık Polis-Yargı darbesiyle yapmak istediler. Onda da başarılı olamayınca 15 Temmuz’da askeri darbe girişimi yaptılar. Bana inanmanızı isterim ki tüm bunları yapan güç de aynı güçtür.

Birbirine benzemez 4 partiyi yan yana getirip hükümete bir rakip oluşturmaya çalışarak ülkemizde siyasi kriz planları yapan aynı anda da uluslararası derecelendirme kuruluşları da dahil olmak üzere birçok ekonomik yaptırım kozlarını kullanıp ülkemizde ekonomik kriz çıkarmak için uğraşan da aynı güçtür. (Sesini çıkaran tek ülkeyi yani bizi bu karmaşalarla oyalayarak Kudüs olayını oldu bittiye getirme planı yapan güç sizin de tahmin edeceğiniz üzere aynı güçtür.)

Hükümetimizin devletimizin sergilediği duruş onurlu ve namuslu bir duruştur. Belki bu 3 günlük yastan ve yaptığımız sert açıklamalardan dolayı yine uluslararası derecelendirme kuruluşları kredi notumuzu düşürecek, ekonomik kriz çıkartmak için gayret göstereceklerdir.

Ancak onlar halen daha şunu anlamıyorlar yüce Türk Milleti Kudüs giderse bu filmin sonunda İstanbul’un gideceğini adı gibi bilmektedir. Kağnı arabalarıyla emperyalistlere Kurtuluş Savaşı'nda mahveden bu millet elindeki bu imkanlarla bu hayali kuranları hem vallahi hem billahi pişman edecektir.

Kıymetli dostlarım yukarıdaki saydıklarımı yapan güç şuna inanın ki bugün Kudüs’te yaşananları yarın da İran’da hemen sonrasında ise Türkiye’de yapmayı planlayan aynı hain güçtür.

Dünyayı yönettiğini sanan bu gücün hem ekonomik hem siyasi oyunlarına karşı birlik olma zamanı bu zamandır. Ya birlik olup Ortadoğu’nun kaygan zemininde yıkılmaz bir armada olup ebediyete kadar ayakta kalacağız ya da bu oyunlara alet olup geçmişte bizlere birçok kez yaşattıkları gibi bir köşeden bir köşeye basit bir yaprak gibi savrulup gideceğiz. Tüm Kudüs şehitlerimize YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
ÖMER AKAY Gönderi no: 181263  /
ÖMER AKAY
HAYIRLI SABAHLAR REİSİM YÜCE ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız