Duyurular

3 MAYIS GERÇEĞİNİ ANLAMAK İSTEMEYENLER

Kıymetli Dostlarım,

“3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”nüzü tüm kalbimle kutluyorum. Bu günün “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olduğu hiç kimse tarafından doğru dürüst bilinmediği zamanlarda kendi kendime bir söz vermiştim. Bütün gençliğimizin bu günün anlamını öğrenmelerini sağlayacaktım.

Bazı dönemlerde tüm gazetelere yarımşar sayfa ilanlar vererek, bazı zamanlarda ise gezici seyyar reklam araçlarını kiralayarak ve sosyal medya duyurularıyla bunu sağlamaya çalışmaktaydım.

Kıymetli Dostlarım, 3 MAYIS gününün nasıl “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olduğunu kısa da olsa size anlatmak isterim. NİHAL ATSIZ hoca dönemin Başbakan’ı, Şükrü Saraçoğlu’na hitaben (1 Mart 1944 tarihinde yayınlanan Orhun mecmuasında) yazmış olduğu açık mektupla ülkede ciddi bir gündem oluşturmuş, hemen akabinde yine Orhun dergisinde 1 Nisan 1944’te ikinci açık mektubunu yayınlayarak, bu gündemi devam ettirmiştir.

NİHAL ATSIZ hocanın yazmış olduğu bu iki açık mektubun konusu dönemin Milli Eğitim Bakan’ı Hasan Ali Yücel’in en önemli bakanlık olan Milli Eğitim Bakanlığı’nda Sabahattin Ali gibi meşhur koministleri görevlendirerek, ülkenin geleceğini dinamitlediği üzerineydi. Ayrıca bakanın gizli gizli komünist örgütlenmeyi sağladığını belirterek, bu bakanın ve Sebahattin Ali gibi bütün komünistlerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uzaklaştırılması gerektiğini detaylıca belirtmiştir (Ancak bu Bakan görevden alınmadığı gibi aynı Bakan tarafından NİHAL ATSIZ hocanın hususi Boğaziçi Lisesi’ndeki öğretmenlik görevine son verilmiştir.)

Aynı Bakan Sebahattin Ali’ye baskı yaparak, NİHAL ATSIZ Hoca ile ilgili hakaret davası açmasını da sağlamıştır. Sebahattin Ali, savcıya verdiği ifadesinde samimi bir şekilde davayı açmayı düşünmediğini, ancak Bakan Bey’in ısrarı yüzünden bu davayı açtığını söylemiştir.

Davanın ikinci celsesi, 3 MAYIS 1944’te görülürken, Milliyetçi ve Muhafazakar gençler mahkeme salonunun önünde (çok fazla kişinin katılımıyla) NİHAL ATSIZ hocaya destek için gösteri yapmışlardır. Bu gösterilerde en çok atılan sloganlar; "Dinsizler Moskova’ya, kahrolsun komünistler ve ALLAH’sız komünistler" olmuştur.

Kıymetli dostlarım, o günkü coşkulu kalabalığın oraya toplanıp, bu tavrı göstermelerinden dolayı bundan sonra 3 MAYIS’ın “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olarak kutlanması oradaki abiler tarafından benimsenmiş ve bu dönem dönem devam etmiştir.

Ancak daha sonraki dönemlerdeki bazı sinsi eller tarafından TÜRKÇÜLÜK, sanki din karşıtı bir yapıymış gibi lanse edilmeye başlanmıştır. Bu oyun bütün Ülkücü hareketi ele geçirmeden önce şükürler olsun ki bozulmuştur. Ülkücü camiadan uzaklaştıktan sonra lokal bir halde varlıklarını devam ettirmeye çalışsalar da etkilerini her dönem daha çok kaybetmişlerdir.

Tabi ki bu tehlikeli oyunun bozulmasındaki en büyük etken bilge lider Cennetmekan ALPARSLAN TÜRKEŞ olmuştur. “TÜRKLÜK BEDENİMİZ, İSLAMİYET RUHUMUZDUR. RUHSUZ BEDEN CESET GİBİDİR.” diyerek, son noktayı koymuş, bu tehlikeli akımın Ülkücü hareketi ele geçirmesine engel olmuştur.

Kıymetli dostlarım “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”nün nasıl meydana çıktığını yukarıdaki satırlarımda anlatmaya çalıştım. Bizim Türkçülüğümüz şükürler olsun ki faşizmden beslenmemektedir. Ayrıca da asla din karşıtı değildir. Sosyal medyada milliyetçi semboller kullanıp TÜRKÇÜLÜĞÜN İSLAM karşıtı olduğuna dair yayın yapanları gördüğünüzde sadece gülüp geçin. Çünkü o hesaplar fetöcüler tarafından yönetilen hesaplardır. Bunu biraz incelediğiniz zaman rahatlıkla görebilirsiniz.

Kutsal dinimizin en büyük hizmetkarı olan TÜRK - İSLAM davasına gönül vermiş tüm vatan evlatları bu oyuna asla gelmemelidir. önümüzdeki 24 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Muhafazakar insanlarımızın oluşturduğu Cumhur ittifakını yani BOZKURT - RABİA kardeşliğini mutlaka desteklemeliyiz. Bu sayede ise tüm İSLAM ve TÜRKLÜK düşmanlarına tarihin bize yüklemiş olduğu dersleri gereğince vereceğiz .

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
selim kuzu Gönderi no: 181205  /
selim kuzu
Selamünaleyküm Sedat abi.Ülkemizin Maldivleri diye bilinen Salda Gölünden Salda Gölü Spor Kulübü Dernek başkanıyım.Haftalık sohbetlerimizle gençlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz.Lakin düşman kaypak ve sinsi. HAK davada bizleri linç ve öteleme adına herşeyi yapıyolar.Bu yolda bir saatini bize ayırıp varlığınla bizleri şereflendirirsen ALLAH için ebedi alemde şahitlik yaparız.ESSELEMÜNALEYKÜM abi Rabbime emanetsin..
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız